• Ikasorb 1030 Sorbent 20 kg. - Higiena.NET

Ikasorb 1030 Sorbent 20 kg.

Kod towaru: CH/SORBENT

Podatek VAT: 23,00%

Cena brutto 182,10

Ilość:

Jednostka miary: sztuka

Producent: Ikapol

Brak w magazynie
Dostępny na zamówienie

Wystaw opinie:

Oceń pierwszy!

  • Ikasorb 1030 Sorbent 20 kg.

Opis

Ikasorb 1030


Granulat gruboziarnisty do użytku wewnątrz i na zewnątrz budynków
Ikasorb 1030 doskonale obsorbuje ciesze na powierzchniach stałych. Optymalne właściwości cierne uzyskuje się nawet przy pełnym nasyceniu granulatu. Ikasorb 1030 dzięki dużej wielkości ziaren jest
środkiem, który może z powodzeniem być stosowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków do codziennego usuwania rozlanych cieczy. Granulat należy rozsypać natychmiast po stwierdzeniu wycieku cieczy.


Wielkość ziaren: 1-3 mm.
Wymiary: 76x40x12cm
Waga: 20kg

Absorpcja

Granulaty Ikasorb działają szybko i są bezpiecznie (obojętne chemicznie) w użyciu. Wszystkie rodzaje substancji rozlanych na stałych powierzchniach (np. woda, oleje i chemikalia) są natychmiast wchłaniane i zatrzymywane w porowatej strukturze. Seria Ikasorb uzyskała aprobatę Typu III niemieckiego instytutu MPA (Materialprüfungsamt), która między innymi oznacza, iż produkty są dopuszczone do stosowania na drogach publicznych. Aprobata ta jest gwarancją bardzo wysokiej jakości.


Łatwy w użyciu
Bez względu na to, czy produkty Ikasorb są stosowane w celach profilaktycznych czy też w sytuacjach awaryjnych (gdy dojdzie do rozlania cieczy) wyroby są łatwe do rozsypania i ponownego zebrania. Produkty zostały w efektywny sposób oczyszczone z pyłów i z tego względu charakteryzują się niską zawartością małych cząstek, co sprawia, że są bezpieczne w użyciu we wszystkich warunkach. Dzięki obróbce termicznej (prażenie kalcynujące) granulki produktu zawsze pozostają twarde bez wzgledu na wchłoniętą ciecz. Ciecze ulegają pełnemu wchłonięciu i zatrzymaniu w materiale, a powierzchnia pozostaje czysta i sucha. Utylizacja odbywa się zgodnie z przepisami obowiązującymi dla absorbowanej cieczy, poprzez zdeponowanie lub spalenie.

 

Bezpieczeństwo
Sorbent ten jest czystym, bezpiecznym produktem naturalnym, który jest obojętny chemicznie wobec wszystkich cieczy (wyjątkiem jest kwas fluorowodorowy). Oznacza to, że Ikasorb nie tworzy związków z absorbowaną cieczą. Z tego względu produkty doskonale nadają się do stosowania jako uniwersalne środki absorpcyjne do zbierania wszelkiego rodzaju rozlanych cieczy, np. olejów, kwasów, zasad oraz rozpuszczalników wodnych i organicznych. Produkty Ikasorb działają szybko i natychmiast absorbują rozlaną ciecz. Granulat charakteryzuje się wysoką porowatością, a zdolność absorpcji jest tak duża, że nawet w przypadkach, gdy ciecz spenetruje pęknięcia i nierówności, granulat może w pełni zebrać rozlaną ciecz, przywracając pierwotne właściwości cierne powierzchni. Produkty Ikasorb są bezpieczne przed poślizgiem, ponieważ granulat pozostaje twardy również po uzyskaniu pełnego stopnia nasycenia. Z tego względu nie występuje niebezpieczeństwo poślizgu podczas chodzenia lub jazdy po granulacie. Ikasorb jest produktem niepalnym, ponieważ nie zawiera żadnego materiału organicznego. Dodatkowym zastosowaniem granulatu jest jego wykorzystanie jako środka gaśniczego


Ekonomia
Dzięki dużej sile absorpcji, produkty Ikasorb działają szybko i wydajnie, co ogranicza czas pracy konieczny do likwidacji rozlanej cieczy. Granulat jest lepiej wykorzystywany, ponieważ do uzyskania pożądanego rezultatu używa się mniejszej ilości materiału, a tym samym odpowiednio zmniejsza się ilość odpadów. Pozwala to na ograniczenie kosztów utylizacji. Stosowanie produktów Ikasorb utrzymuje koszty eksploatacji na minimalnym poziomie, dzięki oszczędności czasu, wysokim zdolnościom absorpcyjnym, a co za tym idzie małej ilości odpadów, w porównaniu z mniej wydajnymi produktami.

Dokumenty

Opinie

    Bądź pierwszy. Oceń towar!

TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE

Nasz sklep internetowy korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.