• Neomoscan FA 12 - Środek do mycia maszyn w przemyśle spożywczym - 24 kg - Higiena.NET

Neomoscan FA 12 - Środek do mycia maszyn w przemyśle spożywczym - 24 kg

Kod towaru: 220326

Podatek VAT: 23,00%

Cena brutto 555,50

Ilość:

Jednostka miary: sztuka

Producent: Dr. Weigert

Marka: Neomoscan

Brak w magazynie
Dostępny na zamówienie

Wystaw opinie:

Oceń pierwszy!

  • Neomoscan FA 12 - Środek do mycia maszyn w przemyśle spożywczym - 24 kg

Opis

Neomoscan FA 12 - Środek do mycia maszyn w przemyśle spożywczym - 24 kg

Profesjonalny, wysokoalkaiczny i piankowy środek do czyszczenia mocno zabrudzonych urządzeń wędzarniczych i parników. Specjalna kombinacja składników pieniących, nawadniających oraz alkaliczności preparatu doskonale poradzi sobie nawet z najbardziej trwałymi zabrudzeniami i zaschniętymi i przypalonymi warstwami tłuszczu i białka. Preparat jest w pełni efektywny niezależnie od stopnia twardości wody.

Neomoscan FA 12 to środek alkaliczny (zasadowy), dlatego powinien być stosowany wyłącznie na materiałach odpornych na ich działanie. W pełni bezpiecznie możemy używać go na powierzchniach wykonanych ze stali nierdzewnej, normalnej stali, dopornych na alkalia tworzyw sztucznych oraz gumy. Preparat nie nadaje się jednak do powierzchni z aluminium, metali lekkich i kolorowych, materiałów cynowanych oraz galwanizowanych.

Warto także zaznaczyć, że preparat Neomoscan FA 12 jest silnie skoncentrowany, co czyni go bardzo wydajnym – jeden kanister wystarcza na bardzo długi czas.


Zastosowanie

W zależności od systemu mycia neomoscan FA 12 używany jest w stężeniach 5 - 10 % (wagowo) w temp. 60 - 80oC do pianowego lub obiegowego czyszczenia. Zalecane są wysoko- lub niskociśnieniowe urządzenia myjące / stężenia 2 - 5% (wagowo)
Przy użyciu niskociśnieniowych urządzeń pianowych, neomoscan FA 12 wytwarza stabilną pianę, która utrzymuje się nawet na pionowcyh powierzchniach. Po 10 - 20 min należy spłukać powierzchnie wodą.
Bardzo silne i trudne zanieczyszczenia traktowane są roztworami 20 - 30% (wagowo)
Po 10 - 15 min wykonuje się ponowne czyszczenie rozcieńczonym roztworem.
Urządzenia wykonane ze stali nierdzewnej oraz z odpornych na alkalia tworzyw sztucznych w przetwórstwie mięsnym i rybnym, czyści się 1 - 3% (wagowo) roztworami neomoscan FA 12. Po odpowiednim czasie kontaktu należy spłukać wodą. Po czasie 30 - 60 min. kotły płucze się dokładnie wodą. Takie zbiorniki można także czyścić natryskową metodą pianową.
Zaleca sięużycie automatycznych systemów dozowania typu weigomatic dla bezpiecznego i ekonomicznego dozowania środka.
Aby uniknąć pozostałości na powierzchniach mających kontakt z żywnością, konieczne jest spłukanie wodą zdatną do picia po każdym czyszczeniu i dezynfekcji.
Nie mieszać z innymi produktami.


Parametry

Waga:24 kg
Gęstość (20oC):1,41 g/cm3
Wartość pH:ok.12,7

Opinie

    Bądź pierwszy. Oceń towar!