• Nitrylex Classic – Rękawiczki diagnostyczne, nitrylowe, bezpudrowe, fioletowe, 200 sztuk – XL - Higiena.NET

Nitrylex Classic – Rękawiczki diagnostyczne, nitrylowe, bezpudrowe, fioletowe, 200 sztuk – XL

Kod towaru: RD30168005

Cena brutto 46,30

Producent: Mercator Medical

Brak w magazynie

Wystaw opinie:

Oceń pierwszy!

  • Nitrylex Classic – Rękawiczki diagnostyczne, nitrylowe, bezpudrowe, fioletowe, 200 sztuk – XL

Opis

Nitrylex Classic – Rękawice diagnostyczne, nitrylowe, bezpudrowe, fioletowe, 200 sztuk – XL

Profesjonalne rękawiczki diagnostyczne wykonane z nitrylu, który stanowi bardziej praktyczną alternatywę dla wyrobów lateksowych. Największą zaletą wykorzystywanego materiału jest przyjazność dla skóry. W przeciwieństwie do lateksu, nitryl jest neutralny, dzięki czemu ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowych spada właściwie do zera. Sprawdzą się idealnie w przypadku wszystkich, nawet najbardziej wymagających zadań w gabinetach medycznych, zakładach kosmetycznych, czy laboratoriach.

Stanowi pierwszą i najbardziej podstawową formę ochrony przeciwko chorobom przenoszonym przez różnego rodzaju drobnoustroje t.j. bakterie, grzyby czy wirusy, w tym koronawirusy Covid-19. Korzystanie z rękawiczek znacząco zmniejsza ryzyko zakażeń, zwłaszcza w szpitalach, gdzie personel jest stale narażony na kontakt z chorymi. Oprócz tego rękawiczki wyróżnia także wiele innych, praktycznych funkcji, m.in.:

  • Nitryl i brak pudru - minimalne ryzyko podrażnień
  • Tekstura na końcówkach palców - pewny chwyt, nawet w trudnych warunkach
  • Rolowany mankiet - ułatwia zakładanie i zdejmowanie
  • Uniwersalny kształt - pasują na lewą i prawą dłoń

Większość dostępnych na rynku rękawic gwarantuje szczelność na poziomie AQL 1.5, co jest minimalną wartością dopuszczalną do użytku medycznego. Jednak wbrew pozorom im liczba jest mniejsza, tym lepiej, ponieważ rękawice są po prostu w stanie zatrzymać jeszcze mniejsze cząsteczki drobnoustrojów. Dlatego właśnie oferowane przez nasz sklep rękawice wykonano w technologii, która gwarantuje jeden z najwyższych poziomów szczelności AQL, bo aż 1.0, dzięki czemu zapewnia jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa.

Dodatkowo, nitryl z którego wykonane są rękawiczki odznacza się także bardzo wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Zapewnia trzykrotnie większą odporność na przebicia niż standardowe rękawiczki lateksowe, chroniąc przed wypadkami w branży medycznej, np. zakłuciem igłą lub innym ostrym narzędziem.


Zastosowanie

Produkt marki Nitrylex służy do jednorazowego użytku. Przed użyciem zalecane jest sprawdzenie pod względem powodowanych uszkodzeń oraz niekorzystanie z rękawic, które uległy uszkodzeniu. Nie stosować do ochrony przed groźnymi substancjami chemicznymi. Rękawiczki wykazują działanie ochronne zgodne z normą EN 455, EN ISO 15223-1 oraz EN 1041.


Parametry

Kolor:fioletowy
Materiał:Nitryl
Rozmiar:XL
AQL(poziom szczelności):1.0
Opakowanie:200 sztuk