• Nitrylex Strong – Rękawice diagnostyczne, nitrylowe, bezpudrowe, grube, 100 sztuk – XL - Higiena.NET

Nitrylex Strong – Rękawice diagnostyczne, nitrylowe, bezpudrowe, grube, 100 sztuk – XL

Kod towaru: RD30237005

Cena brutto 38,60

Producent: Mercator Medical

Brak w magazynie

Wystaw opinie:

Oceń pierwszy!

  • Nitrylex Strong – Rękawice diagnostyczne, nitrylowe, bezpudrowe, grube, 100 sztuk – XL

Opis

Nitrylex Strong – Rękawiczki diagnostyczne, nitrylowe, bezpudrowe, grube, 100 sztuk – XL

Profesjonalne, grube rękawiczki diagnostyczne wykonane z podwójnej warstwy nitrylu. Największą zaletą wykorzystywanego materiału jest przyjazność dla skóry. W przeciwieństwie do lateksu, nitryl jest neutralny, dzięki czemu ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowych spada właściwie do zera. Sprawdzą się idealnie w przypadku wszystkich, nawet najbardziej wymagających zadań w gabinetach medycznych, zakładach kosmetycznych, czy laboratoriach.

Stanowi pierwszą i najbardziej podstawową formę ochrony przeciwko chorobom przenoszonym przez różnego rodzaju drobnoustroje t.j. bakterie, grzyby czy wirusy, w tym koronawirusy Covid-19. Korzystanie z rękawiczek znacząco zmniejsza ryzyko zakażeń, zwłaszcza w szpitalach, gdzie personel jest stale narażony na kontakt z chorymi. Oprócz tego rękawiczki wyróżnia także wiele innych, praktycznych funkcji, m.in.:

  • Nitryl i brak pudru - minimalne ryzyko podrażnień
  • Tekstura na końcówkach palców - pewny chwyt, nawet w trudnych warunkach
  • Rolowany mankiet - ułatwia zakładanie i zdejmowanie
  • Uniwersalny kształt - pasują na lewą i prawą dłoń

Większość dostępnych na rynku rękawic gwarantuje szczelność na poziomie AQL 1.5, co jest minimalną wartością dopuszczalną do użytku medycznego. Jednak wbrew pozorom im liczba jest mniejsza, tym lepiej, ponieważ rękawice są po prostu w stanie zatrzymać jeszcze mniejsze cząsteczki drobnoustrojów. Dlatego właśnie oferowane rękawice wykonano w technologii, która gwarantuje najwyższy poziom szczelności AQL, bo poniżej 1.0, dzięki czemu zapewnia jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa.

Dzięki zastosowanej, dwa razy grubszej warstwie nitrylu wyróżniają się spośród zwykłych rękawiczek niesamowitą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, zostały skonstruowane tak, aby ich grubość wpływała także pozytywnie na pewność chwytu, zwłaszcza w mokrych warunkach. Zapewniają sześciokrotnie większą odporność na przebicia niż standardowe rękawiczki lateksowe, chroniąc przed wypadkami w branży medycznej, np. zakłuciem igłą lub innym ostrym narzędziem.


Zastosowanie

Produkt marki Nitrylex służy do jednorazowego użytku. Przed użyciem zalecane jest sprawdzenie pod względem powodowanych uszkodzeń oraz niekorzystanie z rękawic, które uległy uszkodzeniu. Nie stosować do ochrony przed groźnymi substancjami chemicznymi. Rękawiczki wykazują działanie ochronne zgodne z normą EN 455, EN ISO 15223-1 oraz EN 1041.


Parametry

Kolor:Czarny
Materiał:Nitryl
Rozmiar:XL
AQL(poziom szczelności):Poniżej 1.0
Opakowanie:100 sztuk