• Viruton Extra - Koncentrat do mycia i dezynfekcji narzędzi chirurgicznych - 1 l - Higiena.NET

Viruton Extra - Koncentrat do mycia i dezynfekcji narzędzi chirurgicznych - 1 l

Kod towaru: 633382

Podatek VAT: 8,00%

Cena brutto 75,40

Ilość:

Jednostka miary: sztuka

Producent: medisept

Marka: Medisept

Brak w magazynie
Dostępny na zamówienie

Wystaw opinie:

Oceń pierwszy!

  • Viruton Extra - Koncentrat do mycia i dezynfekcji narzędzi chirurgicznych - 1 l

Opis

Wydajny koncentrat do dezynfekcji narzędzi chirurgicznych

Profesjonalny środek do dezynfekcji wszelkiego rodzaju narzędzi wymagających chirurgicznej sterylności. Jego silnie skoncentrowana receptura efektywnie doczyszcza i dezynfekuje powierzchnie podczas jednego cyklu. Dzięki specjalnym enzymom, przede wszystkim proteazie, oferowany płyn wyróżniają doskonałe właściwości myjące. Stosując Viruton Extra nawet najtrudniejsze zabrudzenia, takie jak np. zaschnięte resztki organiczne, nie będą stanowiły dla nas problemu. Podwójne działanie preparatu ma na celu usprawnienie naszej pracy i gwarantuje nam większą wygodę.

Oczywiście preparat stworzony został przede wszystkim z myślą o odkażaniu, dlatego wykazuje bardzo silne i kompleksowe działanie dezynfekujące. Viruton Extra posiada bardzo szerokie spektrum zastosowania biobójczego. Działa bardzo dobrze na różnego rodzaju bakterie, grzyby i wirusy otoczkowe, w tym także te z rodziny koronawirusów. Co więcej działa bardzo szybko - wystarczy zaledwie 15 do 30 minut na powierzchni, aby całkowicie usunąć z niej szkodliwe drobnoustroje i zapewnić nam bezpieczeństwo.

Viruton Extra może być z powodzeniem stosowany na kilka różnych sposobów. Nadaje się zarówno do ręcznej dezynfekcji narzędzi i powierzchni, jak i przy użyciu myjek ultradźwiękowych. Dzięki temu może być wykorzystywany w placówkach o różnorodnym profilu działania. Najlepiej sprawdzi się jednak w miejscach związanych z medycyną, ponieważ nadaje się do zastosowania w obszarze nawet o krytycznym zagrożeniu biologicznym, m.in. w szpitalach czy laboratoriach.

Viruton Extra należy w odpowiednich proporcjach rozcieńczyć czystą wodą, co przekłada się na znacznie większą wydajność środka. Dzięki niemu w bardzo ekonomiczny sposób pozbędziesz się bakterii, grzybów i wirusów. Pozwala to zmaksymalizować poziom higieny, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów.

Co ważne, receptura Viruton Extra została tak skonstruowana, aby stosowanie go było bezpieczne dla powierzchni i narzędzi. Może być bez najmniejszych obaw używany na materiałach ze stali szlachetnej, niklu, miedzi, aluminium, gumy, porcelany, szkła i tworzyw sztucznych. Dodatkowo, za sprawą właściwości antykorozyjnych, mamy gwarancję, że nasze narzędzia zachowają doskonały stan przez znacznie dłuższy czas.


Zastosowanie

Przed właściwym użyciem należy wstrząsnąć butelką. Przy użyciu ściereczki, mopa czy spray'u nanieść rozcieńczony z wodą preparat na powierzchnię i rozprowadź równomiernie. W celu przeprowadzenia dezynfekcji i osiągnięcia pożądanego rezultatu pozostaw środek na określony poniżej czas, po czym spłucz dokładnie. Aby wykonać dezynfekcję w warunkach czystych należy usunąć z powierzchni zabrudzenia oraz kurz. Produkt nie wymaga spłukiwania, z wyjątkiem użycia w miejscach mających bezpośredni kontakt z żywnością.

Aby wykonać dokładną dezynfekcję narzędzi należy zanurzyć je całkowicie w uzyskanym roztworze i pozostawić na zgodny z poniższymi instrukcjami czas, a następnie wypłukać i wysuszyć.

  • Działanie bakteriobójcze(EN 13727) - Rozpuść 5 ml środka w 1 l wody i pozostaw na 15 minut
  • Działanie bakteriobójcze(EN 14561) - Rozpuść 5 ml środka w 1 l wody i pozostaw na 15 minut
  • Działanie grzybobójcze(EN 13624) - Rozpuść 5 ml środka w 1 l wody i pozostaw na 15 minut
  • Działanie grzybobójcze(EN 14562) - Rozpuść 10 ml środka w 1 l wody i pozostaw na 15 minut
  • Działanie prątkobójcze (prątki gruźlicy EN 14348) - Rozpuść 5-10 ml środka w 1 l wody i pozostaw na 15 minut
  • Działanie prątkobójcze (prątki gruźlicy EN 14563) - Rozpuść 10-20 ml środka w 1 l wody i pozostaw na 15 minut
  • Działanie wirusobójcze(wirusy osłonkowe EN 14476) - Rozpuść 5 ml środka w 1 l wody i pozostaw na 15 minut
  • Działanie wirusobójcze (Polio EN 14476) - Rozpuść 5 ml środka w 1 l wody i pozostaw na 15 minut
  • Działanie wirusobójcze (Adeno EN 14476) - Rozpuść 10 ml środka w 1 l wody i pozostaw na 15 minut


Parametry

Pojemność:1 l