• Neodisher Z - Kwaśny środek neutralizujący - 5 l - Higiena.NET

Neodisher Z - Kwaśny środek neutralizujący - 5 l

Kod towaru: 475233

Podatek VAT: 8,00%

Cena brutto 214,45

Ilość:

Jednostka miary: sztuka

Producent: Dr. Weigert

Marka: Neodisher

W magazynie: 17 szt
Od ręki

Wystaw opinie:

Oceń pierwszy!

  • Neodisher Z - Kwaśny środek neutralizujący - 5 l

Opis

Neodisher Z - Kwaśny środek neutralizujący - 5 l

Fachowy środek do neutralizacji szkła laboratoryjnego oraz narzędzi medycznych, w tym również chirurgicznych i anestezjologicznych. Sprawdzi się doskonale w takich miejscach jak szpitale i przychodnie lekarskie, a także w laboratoriach medycznych, mikrobiologicznych czy chemicznych.

Neodisher Z stanowi ostatni element głównego mycia alkalicznego, ale może być również stosowany jako środek myjący podczas kwaśnego mycia wstępnego w trakcie dekontaminacji maszynowej. Jego doskonałe właściwości pozwolą w łatwy i szybki sposób pozbyć się np. osadów mineralnych. Skład preparatu Neodisher Z jest wolny od związków azotowych, fosforowych i środków powierzchniowo-czynnych. Dzięki temu jest bardzo łagodny dla mytych powierzchni, a co więcej, nie wpływa w żadnym stopniu na dokładność otrzymywanych podczas badań wyników.

Nie pozostawia smug, rys ani innych mikrouszkodzeń, które mogłyby wpłynąć negatywnie na wygląd i działanie powierzchni oraz stosowanych narzędzi.


Zastosowanie

Środek Neodisher Z wymaga rozcieńczania w czystej wodzie. Proporcje roztworu należy dostosować do zadania, zgodnie z poniższymi wytycznymi:

  • Neutralizacja: 1-2 ml środka Neodisher na 1 l wody
  • Kwaśne mycie wstępne/Mycie: 2-5 ml środka Neodisher Z na 1 l wody

Tak przygotowane i wykorzystane w myjniach-dezynfektorach roztwory należy bardzo dokładnie spłukać wodą, najlepiej zdemineralizowaną. Jeśli używamy środka Neodisher Z jako kwaśnego środka myjącego, zalecane jest sprawdzenie odporności kwasowej mytych powierzchni oraz układu ściekowego. Jeśli posiadamy rury eternitowe lub żeliwne, przed spuszczeniem roztworu należy go zneutralizować.

Preparatu Neodisher Z nie należy stosować na przedmiotach chromowanych i niklowanych, oraz wykonanych z anodowanego aluminium.


Parametry

Pojemność:5 l
Gęstość (20⁰C):1,2 g/cm3
Wartość pH (20⁰C):1-5 ml/l: 3,0-2,6
Lepkość (20⁰C):10mPas
Współczynnik miareczkowania:0,35