Dozowniki do ręczników papierowych to podstawowy element wyposażenia łazienki. Pozwalają zachować ład i porządek, gwarantują najwyższy poziom higieny, a przy okazji są bardzo funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Ponadto, możliwość montowania na ścianie gwarantuje oszczędność miejsca, dlatego rozwiązanie to sprawdzi się znakomicie nawet w bardzo niewielkich pomieszczeniach sanitarnych. Jednak czy wybór konkretnego modelu ma znaczenie? Dowiedz się już dziś, które dozowniki do ręczników papierowych sprawdzą się u Ciebie najlepiej.

Dozownik do ręczników papierowych

Zwróć uwagę na najdrobniejsze detale

Podczas wyboru dozownika do ręczników papierowych warto zwrócić uwagę na każdy, nawet najmniejszy detal wykonania. Przede wszystkim liczy się jakość. Wykorzystane do produkcji materiały powinny być trwałe i odporne na uszkodzenia, a zastosowane mechanizmy powinny wyróżniać się niezawodnością i bezawaryjnością.

Aktualnie na rynku można znaleźć dozowniki do ręczników papierowych w roli lub modele przeznaczone do wersji składanych. To bardzo istotny parametr, gdyż to właśnie od niego zależy, jaką formę ręczników będziemy stosować. Ręcznik papierowy składany jest wydajny i oszczędny, gdyż po wyciągnięciu go z dozownika otrzymujemy jedną sztukę, którą możemy wykorzystać do wytarcia rąk po umyciu czy przetarcia powierzchni. Takie rozwiązanie nie marnuje papieru, który w nadmiarze często ląduje w koszu, choć nie został w pełni wykorzystany. Natomiast w przypadku ręczników w roli należy samodzielnie urwać kawałek materiału, zgodnie z liniami perforacyjnymi. Dzięki temu można szybko i sprawnie od razu pobrać więcej niż jedną sztukę ręcznika.

Dozownik do ręczników papierowych

Praktyczne i nowoczesne dozowniki do ręczników papierowych

Zarówno dozowniki do ręczników papierowych składanych, jak i te w roli pełnią bardzo praktyczną funkcję oraz mają szerokie zastosowanie. Można je wykorzystać w każdej łazience, w której codziennie pojawia się wiele osób. Sprawdzą się zatem w restauracjach, pubach, siłowniach czy galeriach handlowych. Jest to znakomity zamiennik suszarek do rąk, na których znajduje się wiele niebezpiecznych dla zdrowia bakterii.

Dozownik do ręczników papierowych

Liczy się również wygląd zewnętrzny oraz konstrukcja. Design dozownika powinien przede wszystkim pasować do aranżacji pomieszczenia, w którym zostanie zainstalowany. Natomiast przyglądając się kształtowi obudowy najlepiej zdecydować się na gładkie powierzchnie pozbawione zakamarków, które mogą być trudne w czyszczeniu, a to właśnie w szczelinach zbiera się najwięcej bakterii. Dobrym rozwiązaniem w publicznych łazienkach są modele zamykane na klucz, a także wykonane z tworzywa ABS, które będzie odporne na wszelkie akty wandalizmu. Materiał ten wykorzystywany jest między innymi do tworzenia tarcz dla policji w wielu krajach, co świadczy o jego trwałości. Przed zakupem dozownika na ręcznik papierowy należy rozważyć wszystkie poruszone w tym artykule kwestie, gdyż dzięki temu z pewnością znajdziemy model spełniający indywidualne potrzeby i oczekiwania. Dozownik powinien być starannie wykonany, z dbałością o szczegóły, wygodny w użytkowaniu, a także bezpieczny i praktyczny. Dzięki temu osiągniemy jeszcze wyższy poziom higieny w każdej łazience, a właśnie to powinno być dla nas priorytetem.

Polecane produkty