Wiele osób wychodzi z założenia, że preparaty przeznaczone do sprzątania i zachowania higieny powinny zawierać jak najwyższe stężenie sztucznych składników chemicznych, aby zapewnić skuteczność działania. Jednak nic bardziej mylnego. Świat pędzi do przodu, podobnie jak nowoczesne technologie i badania laboratoryjne, które dowodzą, że ekologiczne środki czystości mogą być równie skuteczne, co tradycyjna chemia do sprzątania. Aby się o tym przekonać, wystarczy wybrać sprawdzone produkty wysokiej jakości pochodzące od renomowanych producentów.

Sprzątanie

Profesjonalna chemia do sprzątania o naturalnym składzie

Profesjonalna chemia do sprzątania o naturalnym składzie to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na ochronie środowiska i jak najbardziej ekologicznych rozwiązaniach. Życie w myśl eko wiąże się przede wszystkim z oszczędnością wody i energii elektrycznej oraz redukowaniem do minimum ilości odpadów. Obecnie zdrowy i ekologiczny tryb życia zyskuje na popularności, z tego powodu rośnie też świadomość w tej dziedzinie. To sprawia, że ekologiczne środki czystości przekonują do siebie kolejnych klientów, którzy zaczynają zdawać sobie sprawę ze szkodliwości substancji chemicznych. W ich składzie znajdują się łagodne składniki pochodzenia roślinnego, które są równie skuteczne w działaniu, co sztuczne detergenty.

Dezynfekcja dłoni w szpitalu

Ekologiczne środki czystości o szerokim zastosowaniu

Najlepsi producenci specjalizujący się w tworzeniu ekologicznych środków czystości oferują ich tak szeroki wybór, że z pewnością każdy znajdzie idealną propozycję dla siebie. Wśród tych firm można wymienić m.in. marki Yope, Slin Pro Nature czy Bref. Każdy preparat jest stworzony do konkretnego celu, dzięki czemu możesz komfortowo umyć naczynia, podłogi, posadzki, a także całą łazienkę czy kuchnię i przekonać się, że eko środki również zagwarantują wzorowy efekt sprzątania. Są łatwe w użyciu, szczególnie wersje w sprayu, które działają szybko i pozostawiają po sobie przyjemny zapach. Dodatkowo naturalny skład nie niszczy powierzchni mebli, a jednocześnie skutecznie usuwa nawet trudne i uporczywe zabrudzenia. Poszczególne preparaty gwarantują również znakomity połysk bez smug, a przy tym są bezpieczne dla skóry.

Sprzątanie

Większość środków do dezynfekcji, również tych o mniejszej pojemności, jest zamkniętych w hermetycznych opakowaniach, które występują także w formie wkładów stosowanych w dozownikach. Niestety większość detergentów wymaga stosowania rękawiczek, gdyż w ich składzie znajdują się składniki podrażniające i wysuszające skórę, a bardzo silne środki mogą nawet wywołać poparzenia. Ponadto ich zapach często jest nieprzyjemny i szkodliwy, szczególnie dla małych dzieci i zwierząt domowych, a wietrzenie pomieszczeń podczas sprzątania może nie stanowić wystarczającej ochrony przed zatruciem lub podrażnieniem dróg oddechowych. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie alternatywy w postaci ekologicznych środków czystości.

Sprzątanie

Chemia do sprzątania w domu i w biurze

Profesjonalną chemię do sprzątania można wykorzystać zarówno w domu, jak i w wielu gałęziach przemysłu. Oczywiście do zadań specjalnych, czyli w szpitalach, laboratoriach czy toaletach publicznych zawsze lepiej stosować silniejsze środki do czyszczenia, które zapewnią skuteczną ochronę przed wirusami i bakteriami, a także zagwarantują najwyższy poziom sterylności. Jednak do użytku w pozostałych miejscach w zupełności wystarczą ekologiczne środki czystości, które są znacznie przyjemniejsze w użytkowaniu i dostępne w mniejszych opakowaniach. Do przedsiębiorstw polecamy preparaty o dużej pojemności, które są znacznie wydajniejsze i korzystniejsze dla budżetu firmowego.

Polecane produkty