Nie da się ukryć, że każde pomieszczenie ma swój własny zapach i albo można go określić jako ładny, albo brzydki. Jeśli chcesz, aby w Twoim domu czy biurze zawsze pachniało ładnie, możesz wykorzystać do tego celu odświeżacze powietrza. Sprawią one, że goście czy klienci zawsze chętnie będą do Ciebie wracać. Co więcej, jeśli będziesz używał określonego i nietuzinkowego zapachu, to jesteś w stanie wywołać nim konkretne skojarzenie u innych osób.

Rodzaje odświeżaczy powietrza

Rynek oferuje wiele modeli odświeżaczy. Można podzielić je na cztery główne grupy: odświeżacz powietrza z czujnikiem ruchu, odświeżacz powietrza elektryczny, odświeżacz powietrza w żelu oraz odświeżacz powietrza z patyczkami. Jeśli chodzi o odświeżacz powietrza z czujnikiem ruchu, to jest to niewielkie urządzenie, które jak sama nazwa wskazuje, zaopatrzone jest w czujnik reagujący na ruch. Są to na tyle inteligentne urządzenia, że potrafią dostosować ilość rozpylanego zapachu do ilości osób przebywających w danym pomieszczeniu. Co więcej, jest on rozpylany tylko po wykryciu ruchu. To dość ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ zapach nie będzie rozpylany, kiedy pomieszczenie będzie puste.

W przypadku odświeżacza powietrza elektrycznego niezbędne jest gniazdko elektryczne. Czasem zdarza się również, że działa on na baterie. Jeśli masz do czynienia z profesjonalnym urządzeniem, powinna pojawić się możliwość regulacji intensywności i częstotliwości rozpylania zapachu. Odświeżacz powietrza w żelu ma z reguły intensywny zapach, ale nie idzie to w parze z zasięgiem działania, który jest ograniczony. Ostatni rodzaj to odświeżacz powietrza z patyczkami, który może również pełnić funkcję ozdobną. Przeważnie to szklana buteleczka, w której znajdują się patyczki. Zapach uwalnia się stopniowo i jest to dość ekonomiczne rozwiązanie.

Jaki odświeżacz powietrza do domu?

Zastanawiasz się, jaki odświeżacz powietrza sprawdzi się do domu? Czy wybrać tradycyjny sposób na zneutralizowanie zapachów, czy może w pełni automatyczny? Oba pełnią taką samą funkcję. Dzięki nim pozbędziesz się albo przynajmniej zamaskujesz nieprzyjemny zapach. Odświeżacz umieszcza się przeważnie w jednym z pokoi w mieszkaniu czy domu i w zależności od natężenia, przyjemny zapach rozprzestrzenia się po pozostałych pomieszczeniach. W tym przypadku lepiej sprawdzi się automatyczny odświeżacz z uwagi na zasięg swojego działania. Na rynku dostępne są również produkty, które posiadają czasowe ustawienia – pozwalają określić, w jakim czasie ma być rozpylany zapach. Inne działają na czujniki światła czy ruchu. Nie można też zapomnieć o tych najprostszych i zapewne najbardziej popularnych – odświeżaczach w aerozolu. Jeśli chodzi o odświeżacze, do domu świetnie spiszą się następujące:

Jaki odświeżacz powietrza do pokoju?

Dobierz właściwy odświeżacz powietrza do pomieszczenia, w którym będzie się znajdował. Inny rodzaj spisze się lepiej w toalecie, inny w sypialni, a jeszcze inny w salonie. Chodzi głównie o natężenie wydzielanego przez niego zapachu. Odświeżacz w pokoju z pewnością poprawi komfort osób, które w nim przebywają i nada pomieszczeniu miły zapach. Od Ciebie będzie zależało, na jaki się zdecydujesz. Wolisz bardziej owocowy zapach? A może jesteś zwolennikiem kwiatowych zapachów? Wybieraj spośród wielu różnych wariantów odświeżaczy:

 • Clinex Scent Sticks - Patyczki zapachowe - Fantasy,
 • Air Wick Freshmatic – Wymienny wkład do odświeżacza powietrza – Magnolia i Kwiat Wiśni,
 • Air Wick – Wymienny wkład do odświeżacza powietrza – Księżycowa Lilia,
 • Air Wick – Wymienny wkład do odświeżacza powietrza – Wanilia Orchidea,
 • Tork - Odświeżacz powietrza w aerozolu - Kwiatowy,
 • SpringAir – Wkład do odświeżaczy powietrza Smart Air – White Flower.

Jaki odświeżacz powietrza do łazienki?

Wciąż zastanawiasz się, jaki odświeżacz powietrza będzie tym właściwym do łazienki? Okazuje się, że w tak niewielkim pomieszczeniu, jakim jest łazienka czy toaleta, świetnie spisuje się żelowy odświeżacz powietrza. Wydziela intensywny zapach, ale ma niewielki zasięg. Możesz też postawić na odświeżacze w aerozolu. Jeśli natomiast zależy Ci na estetyce, wybierz patyczki zapachowe. Szukasz odświeżacza do toalety? Wybierz takie zapachy jak lawenda, aloes, polne kwiaty czy trwa. Oto kilka modeli, które mogą Cię zainteresować:

 • Bref Deluxe - Kostka do WC - Jovely Jasmine,
 • Glade by Brise – Odświeżacz powietrza w żelu – Japoński ogród,
 • Kolorado Aroma Sticks - Patyczki zapachowe - Świeża trawa i goździki,
 • Dr. Devil - Odświeżacz do WC w formie krążków żelowych - Japanese Garden,
 • Kolorado Aroma Sticks - Patyczki zapachowe - Magnolia i frezja,
 • Glade by Brise – Odświeżacz powietrza w sprayu – Lawenda,
 • Air Wick – Wymienny wkład do odświeżacza powietrza Freshmatic – Białe Kwiaty,
 • Glade by Brise - Odświeżacz powietrza w spray'u - Konwalia.

Jaki odświeżacz powietrza do sypialni?

Być może o tym nie wiesz, ale na komfort snu pozytywnie wpływa również zapach. Mowa szczególnie o takich nutach jak: jaśmin, bergamotka, rumianek, lawenda czy drzewo herbaciane. Z kolei cytrusy lub łąkowe kwiaty pozwalają na wieczorne wyciszenie i uspokojenie zszarganych nerwów. Dzięki nim Twój organizm zrelaksuje się wieczorową porą. Co ciekawe, zapachy te mają także działanie antystresowe. Rano obudzisz się wypoczęty jak nigdy. Zachęcamy do zapoznania się z następującymi odświeżaczami powietrza do sypialni:

 • SpringAir – Odświeżacz powietrza Ultra Scent – Cotton,
 • Glade by Brise – Odświeżacz powietrza w spray’u – Vanilla Cream,
 • Impeco Freshener - Odświeżacz powietrza w sprayu, wkład - Spring Linen,
 • SpringAir – Wymienny wkład do odświeżaczy powietrza Smart Air – Blue Velvet,
 • Glade by Brise – Odświeżacz powietrza w spray’u – Soft Cotton,
 • SpringAir – Odświeżacz powietrza Ultra Scent – Passion,
 • Kolorado Aroma Sticks - Patyczki zapachowe + flakonik - Owoce leśne i wanilia.

Jaki odświeżacz powietrza do biura?

Wybierając odświeżacz powietrza do biura, najlepiej jest postawić na ten automatyczny. Jednak największą uwagę powinieneś skupić na doborze odpowiedniego zapachu. Dlaczego jest to takie ważne? Pamiętaj o tym, że biuro to miejsce, w którym pracują ludzie. Przebywają tam przez kilka godzin na dobę. Zapach nie może być więc za bardzo przytłaczając. Najlepiej, żeby był delikatnie wyczuwalny. Postaw na naturalne aromaty kwiatów lub neutralnych ziół. Genialnie sprawdzą się odświeżacze powietrza Impeco, np.:

 • Impeco Powerblaster - Odświeżacz powietrza w sprayu, dzika orchidea,
 • Impeco Freshener - Odświeżacz powietrza w sprayu, wkład - Spring Linen,
 • Impeco Freshener - Odświeżacz powietrza w sprayu, wkład - Ocean Splash.

Polecane produkty