Używanie płynów i żeli do dezynfekcji rąk to obecnie nasza codzienność. Gdziekolwiek nie pójdziemy, narażeni jesteśmy na wirusy i bakterie, dlatego tak ważne jest, aby tego typu środek do higieny mieć zawsze pod ręką. Dlaczego są one tak skuteczne? Ponieważ w swoim składzie najczęściej zawierają alkohol etylowy, benzylowy bądź izopropylowy, który ma właściwości antyseptyczne i dezynfekujące. Warto jednak pamiętać, że preparaty te nakładane na skórę mogą ją wysuszyć, dlatego wskazane jest dodatkowe nawilżenie przy użyciu takich środków jak, np. krem do rąk czy masło do ciała. Jak pokazują badania, płyny i żele do dezynfekcji rąk zabijają nawet 99,99% bakterii i grzybów, dlatego dla naszego bezpieczeństwa powinny się znaleźć w każdym domu, biurze, przestrzeni miejskiej lub handlowej. Jak jednak z tylu dostępnych produktów wybrać ten, który najbardziej spełni Twoje potrzeby? W jakich sytuacjach należy takich środków używać? W poniższym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Płyny i żele do dezynfekcji dłoni

Regularna dezynfekcja to podstawa

Nie jest niespodzianką to, że regularne dezynfekowanie dłoni w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko zarażenia się różnymi wirusami. Poprzez dotyk jesteśmy bardziej narażeni na kontakt z nimi, co może być także niebezpieczne dla naszego życia. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby dbać o dezynfekcję nie tylko wtedy, gdy dłonie wydają nam się brudne, ale od razu po przyjściu do domu, przed posiłkiem, po użyciu przedmiotów, które wcześniej dotykała inna osoba czy nawet podczas podróży komunikacją miejską. Dotyczy to nie tylko lekarzy, osób pracujących w gastronomii czy kosmetyczek - tak ważna kwestia odnosi się do każdego z nas. Właśnie dlatego zawsze należy mieć przy sobie płyny i żele do dezynfekcji rąk, aby w każdej sytuacji czuć się bezpieczne. W naszej ofercie znajdują się zarówno duże butelki, jak i te małe, podręczne, dzięki czemu możesz spakować je nawet do małego plecaka czy torebki.

Płyny i żele do dezynfekcji dłoni

Płyn czy żel do dezynfekcji rąk?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych płynów i żeli do dezynfekcji rąk. Jak wśród tak zróżnicowanego asortymentu znaleźć ten, który w pełni odpowie na nasze potrzeby? Przede wszystkim musimy się zastanowić nad tym, jaką gęstość preferujesz i jaka będzie optymalna do użytku ogólnego, np. w restauracji czy obiektach medycznych. Płyny w naszej ofercie posiadają ciekłą konsystencję i dostępne są w opakowaniach z pompką. Szybko się wchłaniają w skórę. Przypominają wodę, którą należy delikatnie wmasować w skórę. Natomiast żele są gęstsze i wystarczy odrobina produktu, aby zdezynfekować obie dłonie. Niezależnie od tego, co wybierzesz - płyn czy żel - zapewniasz sobie dodatkową ochronę przed wirusami. Oba produkty są tak samo skuteczne, jednak do Ciebie należy wybór, która konsystencja odpowiada Ci bardziej.

Płyny i żele do dezynfekcji dłoni

Środki dezynfekujące jako podstawowe wyposażenie każdego domu i biura

O dezynfekcję rąk powinniśmy dbać zarówno w przestrzeni domowej, jak i w pracy. Jesteśmy nieustannie narażeni na spotkania z innymi ludźmi, dlatego rozsądne jest korzystanie z płynów i żeli do dezynfekcji rąk po każdym bliższym kontakcie w przestrzeni zamkniętej. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko zarażenia się wirusem czy bakteriami, które mogą nieść za sobą nieprzyjemne skutki. Oferta sklepu internetowego higiena.net ma szerokie portfolio produktowe, dzięki czemu zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi znajdą tutaj płyny i żele do dezynfekcji rąk, które sprostają ich oczekiwaniom. Proponujemy m.in. żele z pompką, wirusobójcze płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni, wkłady do dozownika, żel do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk, pianki, a także specjalne mydła do dezynfekcji. Dodatkowo oferujemy także duże, 5-litrowe opakowania, które znajdą zastosowanie w dużych firmach, gdzie ich zapotrzebowanie jest większe. Nie zastanawiaj się i wybierz produkty, dzięki którym Ty i Twoi pracownicy chronią się przed szkodliwymi wirusami. Płyny i żele do dezynfekcji rąk to produkty, które każdy powinien mieć w swoim domu i firmie, aby czuć się w pełni bezpiecznie. Zadbaj o siebie i innych.

Polecane produkty