Dzieci ze względu na niższą odporność od dorosłych, są znacznie bardziej podatne na złapanie infekcji przez wirusy bądź bakterie i grzyby, które bytują na każdej powierzchni. Siedliska drobnoustrojów są obecne wszędzie, również w pokojach dziecięcych. Można je znaleźć na powierzchniach mebli, pościeli, a także na zabawkach. Z tego względu tak ważne jest dbanie o czystość. Jednak zachowanie należytego ładu i porządku nie kończy się tylko na regularnym odkurzaniu, myciu podłóg czy wycieraniu kurzu. Liczy się również zachowanie najwyższego poziomu higieny dziecka. Rodzice często zastanawiają się, czy w celu zapewnienia swoim pociechom bezpieczeństwa można stosować w ich przypadku środki do dezynfekcji? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym tekście.

Czy środki do dezynfekcji są bezpieczne dla dzieci?

Środki do dezynfekcji – bezpieczne dla skóry dziecka

Dbanie o czystość jest niezwykle istotne, szczególnie wtedy, gdy jesteśmy narażeni na możliwość złapania infekcji przez kontakt z bytującymi bakteriami. W celu zabezpieczenia się przed szkodliwymi drobnoustrojami jako dorośli stosujemy preparaty bakteriobójcze, które mają za zadanie rozprawić się z groźnymi mikroorganizmami. Jednak jak wygląda sytuacja w przypadku maluchów? Czy środki do dezynfekcji są bezpieczne dla dzieci i czy można je regularnie stosować? Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna – oczywiście, że można, lecz pod warunkiem, że będziemy odpowiedzialni i wykorzystamy preparaty przeznaczone tylko i wyłącznie dla dzieci. Skóra malucha jest bardzo wrażliwa i delikatna, dlatego różnego rodzaju preparaty do dezynfekcji dedykowane dorosłym osobom mogą ją uszkodzić, doprowadzić do podrażnienia lub w najgorszym przypadku nawet do poparzenia ze względu na wysoką zawartość alkoholu w składzie. Z tego względu warto stosować delikatne środki do dezynfekcji, które są bezpieczne dla dzieci. Wśród nich znajdują się między innymi produkty marki YOPE, w szczególności mowa tu o mydłach antybakteryjnych o pięknych zapachach i uroczych opakowaniach, które są dostępne w sklepie Higiena.net.pl. Warto pamiętać, że chęć odkrywania świata przez najmłodszych często wiąże się z narażeniem na działanie niebezpiecznych bakterii. Receptury wspomnianych produktów mają najłagodniejszy skład, który jednocześnie jest skuteczny. Wyraźnie zmniejsz ryzyko wystąpienia podrażnień, a także ma właściwości nawilżające i zmiękczające pozostawiając na dłoniach dziecka przez długi czas uczucie komfortu.

Czy środki do dezynfekcji są bezpieczne dla dzieci?

Jak bezpiecznie zdezynfekować pokój dziecięcy i zabawki?

Małe dzieci mają tendencję do wkładania do buzi wszystkiego, w tym również swoich zabawek. To zupełnie normalne, jednak ze względu na ryzyko infekcji i zakażenia młodego organizmu należy odpowiednio zadbać o czystość, aby do minimum je zredukować. Warto zatem regularnie prać zabawki i czyścić, a ich dezynfekcje przeprowadzać raz na jakiś czas. Najlepiej tuż po przebytej chorobie któregokolwiek z domowników. Pluszaki można prać zgodnie z zaleceniami na metce, a zabawki na baterie warto dokładnie wyczyścić z kurzu. Można w tym celu użyć uniwersalnego środka do czyszczenia z dodatkiem niewielkiej ilości preparatu do dezynfekcji, dzięki czemu wszystkie drobnoustroje zostaną usunięte, a powierzchnie zabawek odkażone. Dostępne na rynku produkty o działaniu antybakteryjnym ze względu na wysoką zawartość alkoholu szybko odparowują, dzięki czemu proces dezynfekcji zajmuje dosłownie kilka chwil. Samym środkiem do dezynfekcji wystarczy spryskać zabawkę i pozostawić do samoistnego wyschnięcia na około 10 min. Odłożyć ją w tym czasie na miejsce niedostępne dla dziecka. Działanie preparatów bakteriobójczych zaczyna się zwykle już po upływie 15 sekund. Wiele osób zabawki umieszcza w zamrażarce na kilka godzin lub całą noc w celu pozbycia się z ich powierzchni niebezpiecznych drobnoustrojów dla zdrowia i życia malucha. Warto także dezynfekować meble i podłogi przeznaczonymi do tego celu preparatami, jednak pamiętając o dokładnym wietrzeniu pokoju w trakcie przeprowadzania tego procesu, ze względu na drażniący zapach. Najlepiej robić to, gdy dziecka nie ma w domu.

Polecane produkty