Dezynfekcja to niezwykle istotny proces, szczególnie w chwilach, gdy jesteśmy bardziej narażeni na niebezpieczne zakażenia wywoływane przez różnego pochodzenia bakterie, wirusy i grzyby. Dezynfekcja może dotyczyć zarówno dłoni, jak i powierzchni, mebli, a także przedmiotów codziennego użytku. Jakie akcesoria i elementy wyposażenia domowego wymagają regularnej dezynfekcji? Dowiedz się już dziś i wprowadź nowe zasady do swojego życia codziennego, aby uchronić siebie i bliskich przed niebezpieczeństwem. Wykorzystaj nasze rady i zachowaj najwyższy poziom higieny w swoim domu.

Przedmioty codziennego użytku wymagające stałej dezynfekcji

Źródło zakażenia – nie tylko przez drogę kropelkową i kontakt z osobą chorą

Warto poznać wszystkie źródła zakażenia, aby być w pełni świadomym zagrożenia, które czyha praktycznie w każdej sytuacji. Większość z nas zdaje sobie sprawę, że rozprzestrzenianie niebezpiecznych wirusów zachodzi drogą kropelkową, przez kaszel lub kichanie zarażonej osoby. Ponadto zakażenie możliwe jest również przez bezpośredni kontakt z chorym, jednak to nie wszystko. Niestety wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że wirusy są w stanie przenieść się także bez bezpośredniej obecności zakażonej osoby w naszym życiu. Jak to możliwe? Otóż warto poznać wszystkie siedliska bakterii, a tym samym źródła zakażenia. Należą do nich klamki w drzwiach, poręcze autobusowe, guziki w windzie czy przyciski w bankomacie. Jednak to nie koniec. Zarazki bytują również na banknotach, z którym większość z nas ma styczność każdego dnia, dlatego bez zachowania środków ostrożności i podstawowych zasad higieny nie jesteśmy w stanie uchronić się przed niebezpiecznymi drobnoustrojami. Co ważne, zarazki na niektórych powierzchniach są w stanie przetrwać nawet kilkadziesiąt godzin, dlatego ich dotknięcie przez nieświadome osoby, a później przetarcie zabrudzonymi dłońmi oczu, ust czy nosa znacznie zwiększa ryzyko zarażenia.

Przedmioty codziennego użytku wymagające stałej dezynfekcji

Przedmioty codziennego użytku, które należy regularnie dezynfekować

Niestety, samo mycie dłoni nie wystarczy, nawet bardzo dokładne, gdyż ponowne dotknięcie czystymi dłońmi źródła zakażenia sprawia, że jesteśmy na nowo narażeni na infekcje i choroby groźne dla zdrowia i życia. Właśnie z tego powodu należy regularnie dezynfekować przedmioty codziennego użytku. Można do nich zaliczyć przede wszystkim klamki i poręcze, które mamy w swoich domach i mieszkaniach. Wystarczy przecierać je środkami do dezynfekcji, które są wygodne i łatwe w użyciu. To samo należy robić z ekranami dotykowymi tabletów i telefonów, a także smartwatchów, których często używamy w miejscach publicznych. Siedliskiem bakterii są również klucze od mieszkania, piloty do telewizora, a także klawiatura i mysz komputerowa. Ponadto warto dokładnie czyścić również biżuterię i okulary. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie kieszonkowych płynów do dezynfekcji, które można mieć zawsze pod ręką.

Polecane produkty