Rodzaj podajników, w tym dozowników papieru toaletowego, należy dobierać do wielkości obiektu oraz do natężenia ruchu panującego w toalecie. Odpowiedni system nie tylko wpływa na estetykę czy higienę, ale jest w stanie usprawnić przepływ kolejnych osób przez łazienkę. Na rynku można znaleźć wiele różnorodnych propozycji, dlatego warto przyjrzeć się im z bliska. To najlepszy sposób na optymalne dopasowanie elementów wyposażenia do wymagań obiektu.

To, jaki podajnik papieru toaletowego zostanie wybrany, ma wpływ między innymi na wygląd pomieszczenia, a także jego funkcjonalność. Dostępne są wersje jedno- oraz wielorolkowe, klasyczne i nowoczesne, wykonane z różnego rodzaju materiałów. Które w takim wypadku najlepiej sprawdzają się w wymagającej branży hotelarskiej? Podpowiadamy.

Jaki dozownik papieru toaletowego wybrać?

W obiektach, w których liczy się jednocześnie zapewnienie maksymalnego komfortu, szybkości w załatwieniu swoich spraw i utrzymanie idealnej czystości bez częstego angażowania obsługi, najlepiej sprawdzą się większych rozmiarów podajniki na mniejsze objętościowo rolki papieru. Równie wygodnymi w eksploatacji i użytkowaniu są modele o smukłej budowie, mieszczące dwie rolki o objętości dziewięciu standardowych. To znacznie wydłuża czas korzystania z papieru bez uzupełniania jego zapasu – druga rolka automatycznie wpasuje się w odpowiednie miejsce, kiedy skończy się pierwsza. Takim praktycznym modelem jest chociażby T6 Tork, rekomendowany głównie do dużych hoteli oraz wielopokojowych pensjonatów. Obsługa takich miejsc sprawia bowiem najwięcej kłopotu personelowi.

W dużych łazienkach równie dobrze sprawdzą się otwarte, podwójne dozowniki. Ich zaletą jest ząbkowana krawędź, ułatwiająca oddzielanie kolejnych listków bez rwania na kawałki papieru. Ze względu na to, że stanowią część większej kolekcji marki Tork, umożliwiają ich stylistyczne zgranie z pozostałymi elementami wyposażenia każdej łazienki. Idealnie nadają się do dużych przestrzeni, gdzie przepływ gości korzystających z toalety jest spory.

Szukając odpowiedzi na pytanie, jaki dozownik papieru toaletowego wybrać, trzeba uwzględnić nie tylko jego wielkość – w tym wypadku często im większa objętość, tym droższy model. Właściciele pensjonatów i obiektów hotelowych znaleźli na to sposób – wybierają ekonomiczne modele, wykonane z plastiku lub metalu o mało zabudowanych formach. Często decydują się na zwykłe stojaki, które nie pełnią żadnej innej funkcji, poza czysto praktyczną.

W tym miejscu jednak warto przypomnieć, że na wygląd oraz odbiór całego obiektu hotelowego czy pensjonatu wpływ mają przede wszystkim detale. Dlatego kwestia, jaki podajnik papieru toaletowego znajdzie się w ogólnodostępnej łazience czy tej zlokalizowanej bezpośrednio w pokojach, ma ogromne znaczenie dla samej marki. Zadbane i wymuskane pokoje, do tego ekstrawaganckie dywany na korytarzach, stylowe meble i zwykły, mało estetyczny stojak w toalecie zamiast profesjonalnego, eleganckiego dozownika – to zdecydowanie psuje całokształt.

Gospodarze ceniący sobie ekonomiczne rozwiązania oraz sprawny przepływ gości przez toaletę coraz częściej stawiają na urządzenia wydające papier toaletowy po jednym listku. Zapewnia to komfort użytkowania, wysoki poziom higieny i zapobiega powstawaniu bałaganu w toalecie. Te modele, choć znacznie droższe od klasycznych, nieautomatycznych rozwiązań, zdają egzamin na piątkę.

Co powinno wpłynąć na wybór, jaki podajnik papieru toaletowego znajdzie się w łazience?

Praktyczna strona to jedno, drugie – zadbanie, jak już powiedzieliśmy, o stronę formalną oraz o estetyczny wygląd dodatków do łazienki. Nie chodzi o to, aby wydać majątek na wyposażenie toalety, a jedynie o to, by zachować jednorodność stylistyczną, smak i gust.

Na decyzję, jaki podajnik papieru toaletowego wybrać, powinien mieć wpływ również wygląd dozownika. W modzie są obecnie minimalistyczne, proste, zgeometryzowane formy, pasujące do każdego wnętrza, niezależnie od dominującego w nim stylu. Do wyboru są zarówno modele prostokątne, kwadratowe, jak i okrągłe. Szerokość oferty najlepszych producentów sprawia, że możliwe jest idealne dopasowanie nie tylko pod względem użytych do produkcji materiałów, ale i wielkości. Warto pamiętać o tym szczególe – nawet chcąc zapewnić maksymalną wydajność i komfort korzystania z łazienki, nie można zaburzać przestrzeni umieszczeniem w niej zbyt małych lub zbyt dużych akcesoriów.

Nie bez znaczenia jest też sam materiał, z jakiego są wykonane dozowniki. Najtańsze, plastikowe – białe lub czarne – to opcja najbardziej budżetowa, a jednocześnie najmniej atrakcyjna. Często idzie to w parze z niską jakością – tani plastik po prostu nie może wykazywać się zbyt dużą odpornością na mechaniczne uszkodzenia oraz nadmierną eksploatację. Rozpatrując różne opcje i podejmując ostateczną decyzję, jaki podajnik papieru toaletowego będzie najlepszy, warto zainteresować się modelami z wyższej półki. Z kolei dobrej jakości plastik będzie się świetnie prezentował, okaże się również odporny na częste użytkowanie. Solidne obudowy powstają też z innych materiałów, w tym z aluminium. Rozsądny wybór docenią sami goście hotelowi – dla nich rodzaj zainstalowanego w łazience dozownika robi różnicę.

W najlepszej klasy obiektach, w tym w luksusowych SPA oraz ośrodkach odnowy biologicznej, właściciele stawiają na wyposażenie wykonane ze stali nierdzewnej. Powód jest prosty – powszechnie stosowane dodatkowe powłoki ochronne zapobiegają konieczności częstego czyszczenia lśniącej powierzchni podajników. Zaciekły wróg ekskluzywnych toalet – odciski palców – w tym wypadku nie mają szans. To równie naturalna odpowiedź na pytanie, jaki podajnik papieru toaletowego wybrać.

Kwestią, o jakiej nie można zapominać w przypadku obiektów hotelowych, są atesty i certyfikaty PZH. Informacja taka powinna być brana pod uwagę przy szukaniu odpowiedniego wyposażenia. Spełnianie norm jakościowych najbardziej leży w interesie właśnie posiadaczy obiektów noclegowych klasy premium. Bez wątpienia starania o zapewnienie najwyższej jakości obsługi docenią sami klienci.

Jaki podajnik papieru toaletowego zapewnia szybką obsługę?

Dla obsługi hotelu także będzie miało znaczenie, jaki podajnik papieru toaletowego zostanie wybrany jako wyposażenie pokoi oraz ogólnodostępnych łazienek. Z tego względu na uwagę zasługują modele po części transparentne, ułatwiające sprawdzenie ilości papieru na rolce w podajniku bez rozkładania akcesorium i bez zaglądania do środka. Takie rozwiązania są bardzo praktyczne w przypadku łazienek ogólnych, w których należy dbać o systematyczne uzupełnianie jakichkolwiek braków. Z kolei w pokojach gościnnych sprawdzą się już skromniejsze i bardziej zabudowane pojemniki na papier toaletowy.

Co ważne, podajnik papieru toaletowego można z łatwością dopasować do wystroju łazienki hotelowej. Mogą one być bowiem transparentne, jak zostało to wyżej wspomniane, ale również klasyczne, białe, a także bardziej nowoczesne, czarne. Taki dodatek stanie się, wraz z innymi akcesoriami, doskonałym dopełnieniem wnętrza - warto więc, aby był estetyczny, ale jednocześnie funkcjonalny.

Ostatecznie – jaki podajnik papieru toaletowego wybrać?

Właścicielom hoteli zależy głównie na przyciąganiu kolejnych gości, rozpowszechnianiu marki i utrwalaniu jej w opinii klientów jako obiektu spełniającego wszelkie kryteria jakościowe. Z tego powodu warto wybierać rozsądnie – takie modele, które jednocześnie będą estetycznie się prezentować i znakomicie spełniać się w swojej roli. W łazienkach o dużym natężeniu ruchu warto zadbać o rozwiązania zautomatyzowane, redukujące czas potrzebny obsłudze na sprawdzenie ilości pozostałego w podajnikach papieru. Zastanawiając się, jaki podajnik na papier toaletowy będzie odpowiedni, trzeba stawiać na pierwszym miejscu jakość – tylko dobre materiały zapewnią trwałość na lata oraz bezszkodowe użytkowanie – nawet przez dużą ilość wymagających gości.

Polecane produkty