W czasach pandemii COVID-19 higiena dłoni nabrała szczególnego znaczenia, a zasady jej poprawnego przeprowadzenia stały się powszechnie znane i pozostaną z nami na długo. Przyzwyczailiśmy się także do różnego rodzaju preparatów dezynfekujących, które sprawdzają się w higienie dłoni lepiej niż mydło, działają szybciej i są zdecydowanie bardziej skuteczne, dlatego wiele osób nie zamierza z nich rezygnować, nawet w okresie, gdy ryzyko zakażenia maleje. Dozowniki na płyn do dezynfekcji rąk stały się powszechnym wyposażeniem w każdego rodzaju instytucjach, placówkach oświatowych i administracyjnych, lokalach gastronomicznych, handlowych czy usługowych oraz w bankach i hotelach. Zostaną z nami zapewne na długo, ponieważ dziś większość instytucji nie wyobraża sobie funkcjonowania bez tego zaopatrzenia. Zatem jaki dozownik do dezynfekcji rąk najlepiej wybrać? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w dalszej części artykułu.

Rodzaje dozowników płynów do dezynfekcji rąk

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo szeroki wybór różnych dozowników płynów do dezynfekcji, które pozwalają zadbać o prawidłową higienę dłoni. Z założenia, wszystkie one dzielą się na dwa rodzaje: manualne i automatyczne dozowniki płynów. Poza tym mogą różnić się pojemnością, kształtem, rozmiarami, a te manualne rodzajem przycisku lub dźwigni.

Automatyczne dozowniki płynów do dezynfekcji rąk są szczególnie higienicznym rozwiązaniem, ponieważ są bezdotykowe - wystarczy zbliżyć dłoń, by dozownik sam uwolnił odpowiednią ilość płynu. Dodatkową zaletą tych urządzeń jest możliwość ustawienia ilości jednorazowego dozowania płynu, dlatego są wyjątkowo oszczędne. Dozowniki automatyczne można montować klasycznie - na ścianach, ale występują także w formie wolnostojących stacji, których wysokość można regulować. Takie bezinwazyjne rozwiązanie jest szczególnie praktyczne i sprawia, że dozownik jest mobilny - możemy więc przestawiać go w różne miejsca w zależności od potrzeb.

Drugi rodzaj, czyli manualne dozowniki płynów do dezynfekcji rąk, są najbardziej klasyczne i najczęściej spotykane. Tego rodzaju dozowniki nie są tak oszczędnymi urządzeniami, jak wcześniej opisywane, ale bynajmniej nie jest to ich wada, ponieważ doskonale sprawdzają się w miejscach, gdzie higiena dłoni ma szczególne znaczenie i wymaga dozowania większej ilości płynu dezynfekującego jednorazowo. Dozowniki ręczne pozwalają nam na użycie dokładnie takiej ilości płynu, jaką uważamy za konieczną. Różnią się one między sobą głównie rodzajem przycisku dozującego: może to być dźwignia uruchamiana łokciem, przycisk nadgarstkowy lub pompka. Dozowniki ręczne nie występują w wersji wolnostojącej, ich montaż jest możliwy jedynie w przypadku pionowych powierzchni ściennych. Nie wymagają one jednak zasilania, czy to podłączenia do kontaktu, czy poprzez baterie. Komponenty są łatwe w demontażu, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać urządzenie w czystości.

Rodzaj dozownika płynów do dezynfekcji rąk a potrzeby

Jeżeli zastanawiają się Państwo, jaki dozownik do dezynfekcji rąk wybrać, należy wziąć pod uwagę szereg czynników, które sprawią, że będzie on praktycznym elementem wyposażenia Państwa firmy. Oczywiście wygoda użycia to priorytet, ale zdecydowana większość dozowników do płynów dezynfekujących, dostępnych w ofercie naszego sklepu internetowego, została zaprojektowana w taki sposób, aby umożliwić wygodną, szybką i łatwo dostępną higienę dłoni. Jeżeli dozownik ma znajdować się w miejscach ochrony zdrowia, szpitalach, lecznicach, gabinetach kosmetycznych czy weterynaryjnych, zdecydowanie lepiej sprawdzi się ręczny aplikator płynu dezynfekującego, który umożliwi precyzyjną i dokładną dezynfekcję rąk. Tego rodzaju dyspensery płynów dezynfekujących sprawdzą się także doskonale w kuchniach lokali gastronomicznych - nie zajmą dużo miejsca, a zamontowane w strategicznym miejscu, np. przy umywalce, będą łatwo dostępne dla kucharzy.

W przypadku placówek wielkopowierzchniowych, takich jak galerie handlowe lepszym rozwiązaniem może okazać się automatyczny dozownik płynów do dezynfekcji rąk. Ma to szczególne znaczenie również we wszystkich miejscach o natężonym ruchu klientów, recepcjach biur i hoteli. W łazienkach hotelowych, tych przynależnych do pokoi, z powodzeniem można zamontować niewielkie dozowniki z pompką, które sprawdzą się doskonale, odpowiadając na potrzeby Państwa gości. W dużych zakładach produkcyjnych i halach magazynowych dozowniki płynów do dezynfekcji dostępne dla pracowników danego przedsiębiorstwa powinny przede wszystkim posiadać na wyposażeniu zbiorniki o dużej pojemności, dzięki czemu nie będzie potrzeby ich ciągłego uzupełniania. Dlatego w takich miejscach sugerujemy umieszczenie automatycznych dozowników stojących, zasilanych sieciowo - będą one po prostu bardziej wydajne od ręcznych, niewielkich dystrybutorów. Pojemność takich dozowników w zależności od modelu i producenta może wynosić ponad litr.

Ekonomiczna higiena rąk w Twoim przedsiębiorstwie

Zastanawiając się nad tym, jaki dozownik do dezynfekcji rąk wybrać, warto też wziąć pod uwagę względy ekonomiczne. Ma to szczególne znaczenie w miejscach użyteczności publicznej, gdzie ze względu na duży ruch zużywa się więcej płynów dezynfekujących. Wówczas warto rozważyć zakup takich dozowników, które nie posiadają wymiennych jednorazowych wkładów z płynem dezynfekującym, ale mają wbudowany zbiornik wielokrotnego użytku, który można uzupełniać płynem dostępnym w kanistrach wielolitrażowych.

W przypadku dozowników automatycznych wymagających zasilania, w perspektywie długoterminowego użytkowania zdecydowanie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będą wolnostojące stacje zasilane sieciowo - jest to znacznie tańsze rozwiązanie niż wymiana baterii zasilających urządzenie. Jednak z oczywistych względów takie urządzenia będą nieco mniej “mobilne” od swoich odpowiedników na baterie.

Jeżeli zależy Państwu na zaoszczędzeniu ilości zużywanego płynu odkażającego i mogą Państwo sobie na tego rodzaju oszczędności pozwolić, to właśnie automatyczne dyspensery płynów do rąk okażą się bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Mają one funkcję ustawiania ilości jednorazowej dawki uwalnianej na dłonie w postaci delikatnej mgiełki. Taka metoda sprawia, że nadmiar płynu do dezynfekcji nie przedostaje się z rąk na ziemię, jak w przypadku dozowników aplikujących płyn strumieniowo, przez co nie ulega on zmarnowaniu. Jest to również zdecydowanie bardziej estetyczna forma aplikacji płynów dezynfekujących - często przecież widzimy pochlapane ściany czy podłogę wokół dozowników płynów odkażających.

Jaki dozownik do dezynfekcji rąk jest najlepszy?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaki dozownik do dezynfekcji rąk wybrać i jaki sprawdzi się najlepiej. Musi być on przede wszystkim funkcjonalny a od tego, czy będzie, zależą potrzeby zarówno pracowników, jak i klientów Państwa firmy. Rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej, wielkość organizacji i szereg innych czynników, które należy wziąć pod uwagę wyposażając - toalety, hole, recepcje, gabinety czy każdego rodzaju pomieszczenia, w którym obecność dozownika jest niezbędna. Niezależnie od tego, jaki rodzaj dozownika płynów do dezynfekcji rąk będzie dla Państwa firmy najlepszym rozwiązaniem, to na pewno znajdziecie go Państwo w naszym sklepie internetowym. Nasz asortyment staraliśmy się skompletować tak, aby każdy mógł znaleźć dyspensery dopasowane do swoich potrzeb, zarówno automatyczne, jak i ręczne, duże i małe idealne do hoteli, łazienek, gabinetów lekarskich czy sal konferencyjnych w biurowcach. Znajdą Państwo u nas dozowniki wolnostojące, naścienne, nablatowe lub niewielkie pojemniki z pompką, które można postawić w dowolnym miejscu. Dostępne dyspensery są również estetyczne, dlatego z powodzeniem dobiorą Państwo urządzenie dopasowane stylistycznie do pomieszczenia w którym ma się znaleźć, ale przede wszystkim, dzięki każdemu z nich higiena dłoni będzie efektywna i łatwa.

Polecane produkty