Wraz ze wzrostem zakażeń i chorych na koronawirusa coraz więcej osób stara się zapobiegać złapaniu infekcji poprzez działania mające na celu zwiększenie higieny. Poza unikaniem wyjść z domu, do podstawowych zasad należy przede wszystkim mycie i dezynfekowanie dłoni, na których możemy przenieść wirusy poprzez przypadkowe dotknięcie ust, nosa czy oczu. Zatem bardzo ważne jest dbanie o czystość i praca w sterylnych warunkach, niezależnie od wykonywanych obowiązków. To samo dotyczy przygotowywania posiłków. Ponadto po powrocie z pracy, sklepu czy spaceru zawsze w pierwszej kolejności powinniśmy dokładnie umyć dłonie stosując się do prawidłowej procedury mycia rąk. Sprawdź jak najlepiej i najskuteczniej zadbać o higienę swoją i swoich bliskich.

Higiena skutecznym środkiem do walki z koronawirusem

Higiena dłoni, a usuwanie koronawirusa z rąk

Prawidłowa higiena rąk to podstawa. Dokładne mycie dłoni pomaga w walce z epidemią koronawirusa. W większości przypadków wystarczy woda z mydłem, jednak należy pamiętać, że czynność ta powinna trwać co najmniej 30 sekund. Tylko przez taki czas jesteśmy w stanie usunąć drobnoustroje zagrażające naszemu życiu i zdrowiu. Oczywiście podczas mycia dłoni liczy się dotarcie do każdego miejsca. Zatem pobierając odpowiednią ilość środka myjącego należy go rozprowadzić na całej powierzchni dłoni, zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej, między palcami, na opuszkach, paznokciach, a także kciukach. Nie zapominajmy również o nadgarstkach.

Higiena skutecznym środkiem do walki z koronawirusem

Dezynfekcja rąk jako jeden z etapów podstawowej higieny

Warto wiedzieć, że w czasie podwyższonego ryzyka występujących drobnoustrojów chorobotwórczych, w tym właśnie w trakcie walki z koronawirusem, nie zaszkodzi zastosowanie środków do dezynfekcji. Na rynku jest wiele preparatów o działaniu bakteriobójczym, które są skuteczne i eliminują zarazki w otoczeniu do tak zwanego bezpiecznego poziomu. Jest nim osiągnięcie redukcji do 99%. Jednak dobrej jakości produkty do dezynfekcji powinny mieć odpowiedni skład, w którym znajdzie się co najmniej 60% alkoholu. Tylko taka jego zawartość wraz z wodą lub składnikami pielęgnującymi i odkażającymi będzie w stanie skutecznie rozprawić się z drobnoustrojami. Warto również mieć zawsze przy sobie kieszonkowe płyny do dezynfekcji rąk, które do użycia nie wymagają wody. Dzięki temu będziemy mogli zdezynfekować swoje dłonie w każdej sytuacji. Podczas zakupów warto stosować rękawiczki jednorazowe, które wyrzucimy tuż po opuszczeniu sklepu. To również rodzaj zabezpieczenia chroniące przed zakażeniem.

Higiena skutecznym środkiem do walki z koronawirusem

Walka z koronawirusem – dezynfekcja powierzchni i mebli

Poza higieną osobistą warto również zadbać o swoje domowe wnętrza, by w aktualnej sytuacji zniwelować ryzyko zakażenia. Zwykle nie jesteśmy świadomi, jak ogromne zagrożenie na nas czyha w praktycznie każdej sytuacji. Wracając ze sklepu czy z pracy możemy przenieść wirusy na swoich butach, dlatego należy je w pierwszej kolejności zdjąć jeszcze w holu lub przedpokoju. Ponadto, poza stosowaniem środków bakteriobójczych do dłoni, warto również w ramach zachowania najwyższego poziomu higieny wykonać dezynfekcję powierzchni i mebli. Regularnie stosujmy odpowiednie środki do czyszczenia blatów kuchennych, na których przygotowujemy posiłki, a także stołów czy mebli, z którymi mogą stykać się siatki z zakupami czy odzież wierzchnia. Zadbamy w ten sposób o swoje zdrowie i bliskich.

Polecane produkty