Higiena i sterylność to podstawa, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo związane z dużym nasileniem wirusów, bakterii i grzybów. Zachowanie zasad czystości jest niezwykle istotne nie tylko w domowych pomieszczeniach, ale także w lokalach przemysłowych, gastronomicznych, handlowych, usługowych i placówkach medycznych. Jedną z najważniejszych kwestii jest stosowanie preparatów bakteriobójczych zarówno przez personel zatrudniony w danym miejscu, jak i przez klientów bądź pacjentów odwiedzających lokal lub placówkę. Z dzisiejszego poradnika dowiesz się jak prawidłowo rozmieścić dozowniki na płyn do dezynfekcji, by te były komfortowe w użytkowaniu i łatwe do zlokalizowania dla wszystkich.

dozowniki na płyn do dezynfekcji rąk

Jakie dozowniki na płyn do dezynfekcji rąk stosować?

Wiele zależy od wybrania odpowiedniego dozownika na płyn do dezynfekcji rąk. W sklepie Higiena.net.pl znajduje się ich szeroki wybór, dlatego podczas poszukiwania warto zwrócić uwagę na jego ofertę. Jednym z lepszych rozwiązań, które sprawdzi się doskonale w każdym miejscu, są dozowniki umożliwiające zastosowanie dużej ilości płynu do dezynfekcji. Są one szczególnie polecane do miejsc często uczęszczanych. Równie dobrze sprawdzi się dozownik do mydeł bakteriobójczych w płynie z łokciownikiem, który umożliwia higieniczne użytkowanie urządzenia, dlatego będzie doskonałym rozwiązaniem do placówek medycznych (przychodni, szpitali). Dezynfekujące mydło można również umieścić w dozowniku przekształcającym preparat w pianę, dzięki czemu produkt będzie znacznie wydajniejszy.


W naszej ofercie znajdują się także bezdotykowe dozowniki na płyn, dzięki którym styczność z ewentualnymi wirusami czy bakteriami jest dodatkowo ograniczona. Nie musimy mieć bezpośredniego kontaktu z dozownikiem, którego dotykały inne osoby przed dokładnym umyciem rąk. Automatyczne urządzenia działają dzięki zamontowanemu wewnątrz czujnikowi. Wykrywa on dłoń wsuniętą pod dozownik i podaje odpowiednią dawkę płynu dezynfekującego. To rozwiązanie szczególnie poleca się do miejsc publicznych, z których w ciągu dnia korzysta wiele obcych sobie osób.

dozowniki na płyn do dezynfekcji rąk

Jak rozmieścić dozowniki na płyn do dezynfekcji rąk w szpitalach?

Szpitale to wyjątkowe miejsca, w których higiena i dezynfekcja powinny być stawiane na pierwszym miejscu. W tych placówkach znajduje się najwięcej drobnoustrojów, które zagrażają zdrowiu i życiu, dlatego stosowanie dozowników na płyn do dezynfekcji rąk to podstawa. Warto umieścić je przy wejściu do placówki, a także w każdej sali, w której przebywają pacjenci. W przypadku wieloosobowych pomieszczeń można zastosować kilka dozowników natomiast w sali jednoosobowej warto umieścić urządzenie blisko łóżka chorego czy umywalki. Oczywiście dozowniki powinny znaleźć się również w toaletach i na korytarzach, które są najczęściej uczęszczane zarówno przez pacjentów, jak i odwiedzające ich osoby, a także w pokojach lekarskich, aby personel mógł mieć je zawsze pod ręką.

dozowniki na płyn do dezynfekcji rąk

Jak rozmieścić dozowniki z preparatem bakteriobójczym w zakładach pracy?

W zakładach pracy, szczególnie w niektórych branżach, dozowniki na płyn do dezynfekcji do rąk są wymagane zgodnie z przepisami związanymi z zachowaniem podstawowych zasad higieny. Dotyczy to głównie produkcji żywności czy farmaceutyków, gdyż tego rodzaju linie produkcyjne powinny funkcjonować zgodnie z określonymi warunkami. Zazwyczaj dozowniki w takich miejscach rozmieszcza się tam, gdzie pracownicy będą mogli z nich skorzystać jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Może być to toaleta, szatnia czy też już sama hala produkcyjna. Dozowniki powinny również znaleźć się w hotelach i biurowcach, najczęściej stosuje się je w toaletach bądź na korytarzach i w recepcjach, by każdy mógł je z łatwością odnaleźć. Ilość dozowników powinna być dostosowana do liczby zatrudnionych osób i ewentualnie odwiedzających dane miejsce klientów. Takie rozwiązanie będzie bardzo praktyczne.

Polecane produkty