Każdy z nas najwięcej wolnego czasu spędza w swoim zaciszu domowym. Właśnie z tego względu należy zawsze dbać o ład i porządek w pomieszczeniach, w których przebywamy. Jednak działania te nie powinny opierać się tylko na ogólnym sprzątaniu. Samo odkurzenie, umycie podłóg, starcie kurzu i wietrzenie mieszkania nie wystarczy. Co jakiś czas powinniśmy również dezynfekować meble w domu. Wiele osób zastanawia się jak to zrobić prawidłowo, aby prace były skuteczne. Warto przyswoić na ten temat nieco wiedzy, którą będzie można wykorzystać. Dzięki temu wnętrza domowe będą lśnić czystością, a jednocześnie pozbędziemy się groźnych siedlisk drobnoustrojów, które nie są widoczne gołym okiem.

Jak dezynfekować meble w domu?

Czym jest dezynfekcja powierzchni?

Dezynfekcja powierzchni polega na zastosowaniu bakteriobójczych preparatów, które dokładnie usuną bakterie, grzyby i wirusy zagrażające naszemu zdrowiu i życiu. Jest to szczególnie istotny etap generalnego sprzątania, zwłaszcza w sytuacjach, gdy jesteśmy narażeni i przez to bardziej podatni na złapanie infekcji. Dlatego poza starannym i częstym myciem rąk warto również od czasu do czasu zdezynfekować całe mieszkanie. Bakterie, które bytują w warunkach domowych często są przeniesione do pomieszczeń z zewnątrz przez nas samych. Jak to możliwe? Otóż większość z nas nieświadomie wnosi drobnoustroje na butach, ubraniach, siatkach z zakupami czy nawet brudnych dłoniach, których nie zdążymy umyć tuż po przekroczeniu progu własnego domu lub mieszkania. Następstwem tego jest możliwość przypadkowego zakażenia się lub zainfekowania organizmu poprzez np. dotknięcie blatu stołu, a następnie przetarcie oka czy ust. Ponadto często brak dezynfekcji szafek kuchennych i ich powierzchni może doprowadzić do rozwoju bakterii, gdyż to właśnie na blatach przygotowujemy posiłki, które później spożywamy. Nieprawidłowe dbanie o czystość i wzorową sterylizację może doprowadzić do groźnych chorób i infekcji, o czym każdy z nas powinien zdawać sobie sprawę.

Jak dezynfekować meble w domu?
 

Dezynfekcja mebli – jak przeprowadzić?

Najważniejszym etapem generalnego sprzątania jest dezynfekcji mebli domowych. Dotyczy to blatów kuchennych i łazienkowych – to właśnie na nich należy się skupić w pierwszej kolejności. Warto również dezynfekować powierzchnie wszystkich szafek i stołów. Dogłębnie czyśćmy miejsca, na których kładziemy siatki z zakupami. Warto również dezynfekować meble wypoczynkowe. To na nich spędzamy najwięcej wolnego czasu, dlatego też są one bardziej narażone na rozwój bakterii niebezpiecznych dla zdrowia. W celu prawidłowej dezynfekcji mebli warto wykorzystać profesjonalne środki przeznaczone do tego celu. Szeroki ich wybór znajduje się między innymi w sklepie Higiena.net.pl. Środki bakteriobójcze wykazują wysoką skuteczność w swoim działaniu i występują w wielu różnych formach. Do użytku domowego najlepiej sprawdzą się spraye, które są wygodne w użytkowaniu. Preparatem należy spryskać powierzchnie mebli, a następnie odczekać kilka minut, aż środek zacznie działać. Co ważne, większość z nich nie wymaga spłukiwania, dlatego można z nich komfortowo korzystać każdego dnia.

Polecane produkty