Łazienka jest miejscem szczególnie wymagającym, jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Ciągła wilgoć sprzyja namnażaniu się chorobotwórczych pleśni, kamienia czy rdzy. Jeżeli z łazienek w naszej firmie korzysta dużo osób lub jeśli są to łazienki w hotelach i pensjonatach, ważne jest, aby czyścić je profesjonalnymi środkami czystości. Ma to ogromny wpływ na bezpieczeństwo oraz komfort naszych pracowników, klientów i gości, ale równie ważne jest też w zaciszu własnego domu. Efektywne czyszczenie łazienki bez użycia agresywnych środków chemicznych i dużego nakładu pracy jest możliwe przy użyciu profesjonalnych środków czystości przeznaczonych do niwelowania równego rodzaju zabrudzeń - znajdziesz je wszystkie w naszym sklepie internetowym.

Czym czyścić łazienkę?

W przypadku łazienki i toalety uniwersalne środki do czyszczenia każdego rodzaju powierzchni nie są najlepszym rozwiązaniem. Aby glazura w łazience była lśniąca, należy używać środków przeznaczonych do płytek, które nie tylko będą je czyścić, ale też pielęgnować. Nie bez znaczenia jest również umiejscowienie glazury - płytki położone nad wanną lub w kabinie prysznicowej są narażone na osadzanie się kamienia i zacieki, dlatego nie wystarczy przetarcie ich szmatką nasączoną uniwersalnym środkiem. Należy czyścić je przy użyciu zmiękczającego preparatu odkamieniającego. W łazience mamy też elementy wyposażenia takie jak krany i baterie ze stali nierdzewnej i aluminium, które wymagają czyszczenia innymi preparatami niż glazura. Będą one wymagały preparatów odkamieniających, które nie będą powodowały matowienia powierzchni oraz zabezpieczą je przed korozją i rdzewieniem. Szklane powierzchnie luster łazienkowych natomiast najlepiej czyścić płynami do szyb - najlepsze są te z dodatkiem octu, gdyż nie pozostawiają one smug, a ocet również doskonale radzi sobie z zaciekami po twardej wodzie, na które lustra w łazience są szczególnie narażone.

Gdy zastanawiamy się jednak czym czyścić łazienkę, często skupiamy się tylko na jej zewnętrznych i widocznych gołym okiem powierzchniach, zapominając o rurach. Gruntowne i efektywne czyszczenie łazienki to takie, w którym nie zapomnimy o tym elemencie. Wśród profesjonalnych środków do czyszczenia łazienki powinny znaleźć się także preparaty do rur - nie tylko zapobiegną one gromadzeniu się zanieczyszczeń w ich krętych zakamarkach, ale także rozpuszczą resztki włosów, osady z mydła, zapobiegać będą zatorom i przykrym zapachom, często wydobywającym się z odpływów kanalizacyjnych.

Pleśń, kamień i rdza - jak sobie z nimi radzić?

Najczęściej występujące rodzaje silnych zabrudzeń w łazienkach to właśnie kamień i rdza, ale także pleśń, która ze względu na wilgotne środowisko lubi pojawiać się na fugach lub silikonowych elementach uszczelniających wanny i brodziki prysznicowe. Tego rodzaju zabrudzenia najlepiej czyścić specjalnymi preparatami, które potrzebują chwili na działanie, dlatego efektywne czyszczenie łazienki przy ich użyciu polega na pozostawieniu ich na powierzchniach oraz spłukanie. W naszym sklepie internetowym znajdziesz specjalistyczne preparaty do usuwania pleśni - nie tylko myją powierzchnię, ale też ją dezynfekują, co w przypadku pleśni ma szczególne znaczenie - jest ona bowiem chorobotwórcza, niebezpieczna dla zdrowia zarówno przy kontakcie ze skórą, jak i podczas wdychania jej drobnoustrojów podczas kąpieli. Kamień i rdza natomiast są wyjątkowo uciążliwymi zabrudzeniami, które trudno jest usunąć delikatnymi środkami czyszczącymi, a w muszli klozetowej pojawiać będą się zawsze. Aby wyczyścić tego rodzaju zabrudzenia bez mozolnego szorowania, należy użyć profesjonalnych środków do czyszczenia toalet dostępnych w asortymencie higiena.net.pl - pozostawione na dłuższą chwilę na zabrudzonej powierzchni rozpuszczą kamień i rdzę. Aby nie dopuścić do nadmiernego gromadzenia się rdzawych zacieków w muszli klozetowej, warto zastosować środki czyszczące w kapsułkach, które można wrzucić do spłuczki, lub kostki zawieszane czy przyklejane wewnątrz samej muszli. Wówczas nasza toaleta podczas każdego ze spłukiwań będzie na bieżąco odświeżana, co znacznie ogranicza gromadzenie się uciążliwych zabrudzeń.

Efektywne czyszczenie łazienki

Aby czyszczenie łazienki było efektywne i nie wymagało od nas dużego nakładu sił i pracy, powinno być przede wszystkim przeprowadzane regularnie. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ łazienki są nie tylko miejscem wilgotnym, ale też w zdecydowanej większości trudnym do wietrzenia. Używanie profesjonalnych środków czystości przeznaczonych do różnego rodzaju zabrudzeń sprawi, że nasza łazienka nie tylko będzie higienicznie czysta, ale też będzie świeżo i ładnie pachnieć. Zastanawiając się, czym czyścić łazienkę, warto zwrócić uwagę na preparaty, które pomimo silnego działania nie będą zbyt drażniące i pozostawią delikatną nutę zapachową na czyszczonych powierzchniach. Równie ważne jak same środki czyszczące są też akcesoria do sprzątania. Niezbędne są oczywiście rękawice ochronne, ponieważ nawet delikatne środki czyszczące mogą wysuszać wrażliwą skórę dłoni, a w przypadku łazienki, profesjonalne środki do czyszczenia do najdelikatniejszych nie należą - muszą sobie bowiem radzić ze specyficznym rodzajem zabrudzeń. Należy również pamiętać, aby nie używać ostrych i twardych szczotek, które mogą rysować i uszkadzać różnego rodzaju powierzchnie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku połyskującej armatury oraz luster, które należy czyścić miękką szmatką. Jeżeli używamy twardych szczotek to tylko do czyszczenia muszli klozetowych - wanny i brodziki najlepiej czyścić gąbką.

higiena.net.pl - najlepsze preparaty do czyszczenia łazienki

Niezależnie od tego, czy poszukujesz specjalistycznych preparatów do czyszczenia łazienki we własnym domu, czy też w firmie, biurze, hotelu lub lokalu gastronomicznym, w naszym sklepie internetowym znajdziesz specjalistyczne, profesjonalne środki zapewniające efektywne czyszczenie łazienk. Preparaty kupisz zarówno w niewielkich pojemnikach do jednorazowego użycia, jak i w dużych kanistrach uzupełniających, które będą wygodnym i ekonomicznym rozwiązaniem zarówno w firmie, jak i w domu. Znajdziesz u nas również wszelkie niezbędne akcesoria przeznaczone do czyszczenia łazienki, takie jak mopy, szczotki ściereczki z mikrofibry, czy rękawice ochronne. W ofercie dostępne są także wkłady do pisuarów czy muszli klozetowych, które pomagają w utrzymaniu czystości i świeżości oraz chronią kanalizację przed zapychaniem. Proponujemy także kwasowe preparaty myjące, które usuną nawet najbardziej uciążliwe zabrudzenia, mikrobiologiczne środki do udrażniania rur kanalizacyjnych, pianki do dezynfekcji desek klozetowych, żele do WC, profesjonalne środki do mycia ceramiki, glazury, odkamieniacze, płyny do mycia sanitariatów i pomieszczeń wilgotnych, które doskonale sprawdzą się w przypadku efektywnego mycia łazienki. Zastanawiając się, czym czyścić łazienkę, weź także pod uwagę wydajność produktów oraz ich odkażające i dezynfekujące działanie, które ma szczególne znaczenie w przypadku muszli klozetowych i pisuarów oraz wilgotnych pomieszczeń, narażonych na gromadzenie się bakterii, pleśni i chorobotwórczych drobnoustrojów. Ważne również, aby środki do czyszczenia łazienki miały działanie pielęgnujące, które pozwoli Ci cieszyć się estetyczną, czystą i przyjemnie pachnącą łazienką.

Polecane produkty